Chcąc spędzić wakacje w sposób aktywny, a jednocześnie móc odpocząć w miejscu bogatym w barwne pejzaże, które zachwycają swoim wyglądem o każdej porze roku, również jesienią, warto przyjechać do Wisły. Otoczone przez góry Beskidu Śląskiego, jest ono co roku odwiedzane przez turystów, którzy chcieliby odwiedzić najpiękniejsze miejsca w okolicy.
Jako miejscowość otoczona przez górę Czantorię (995 m n.p.m.), Trzy Kopce Wiślańskie (803 m n.p.m.), Stożek (978m n.p.m.) oraz Baranią Górę (1220m n.p.m.), jest idealną bazą wypadową dla wycieczek pieszych. Turyści mają okazje wybrać się na wycieczkę po łagodnych szlakach turystycznych, a nawet obejrzeć Tatry z wieży widokowej, jaka znajduje się na najwyższym okolicznym szczycie. Do dyspozycji wszystkich turystów jest aż 100 km najróżniejszych szlaków turystycznych zarówno pieszych, jak i rowerowych. Za to zimą jest to świetne miejsce do doskonalenia swoich umiejętności narciarskich. W Wiśle znajduje się ponad dwadzieścia wyciągów narciarskich, a także trasy dla narciarstwa śladowego i zjazdowego, z których wiele jest dobrze oświetlonych.
Prócz tego, Wisła oferuje przyjezdnym wiele innych atrakcji:
Dodatkowo, każdy turysta, który przejdzie odpowiednią ilość szlaków, będzie mieć okazję do otrzymania Wiślańskiej Odznaki Turystycznej. Taka wycieczka powinna być jednak dobrze zaplanowana ze względu na specyficzny klimat, jaki panuje w okolicy. Jest to miejsce o dużej wilgotności, obfitych opadach i sporym nasłonecznieniu, w którym pogoda szybko się zmienia.
Wisła to idealne miejsce do wypoczynku na łonie natury. Jest wręcz stworzona dla wszystkich tych, którzy, nie chcąc się przemęczać, mają ochotę zobaczyć miejsca, jakie na długo zapomną im w pamięć. Każda taka wycieczka to wspomnienia na całe życie.
Szczegóły na stronie: www.wisla.pl
To właśnie dzięki tej trasie będziecie mogli w całej okazałości cieszyć się pięknem Beskidu Śląskiego.
W czasie wycieczki Wielka Czantoria – Przełęcz Kubalonka będziecie mieli okazję odwiedzić Polanę Stokłosicę, wejść na Wielką Czantorę i Soczów Mały czy choćby odwiedzić urokliwą Zagrodę Lepiarzówkę. W każdym z tych miejsc czekają na was przepiękne, zapierające dech w piersi widoki okolic Wisły, a sam szlak można podzielić na kilka części dostosowanych do własnych umiejętności. Z niektórych miejsc można zobaczyć również Tatry.
Jeżeli lubicie w trakcie spacerów podziwiać fantastycznie widoki, a jednocześnie nie macie ochoty na zbyt długie wędrówki, to właśnie ten szlak jest dla was.
Wycieczka Trzy Kopce Wiślańskie jest stworzona dla wszystkich tych, którzy chcą pooddychać świeżym powietrzem, a jednocześnie zwiedzić okolice Wisły Uzdrowisko oraz Gościejów, gdzie zaczyna się oraz kończy cała trasa. W czasie spaceru czekają was widoki malowniczych górskich krajobrazów, przejście przez urzekający las, a także smaczny posiłek w punkcie gastronomicznym.
Każdy kto uwielbia górskie oraz wiejskie krajobrazy powinien wybrać się na tę wycieczkę.
Trasa Soczów Wielki przez Przełęcz Beskidek wiedzie przez piękne okolice Wisły Uzdrowisko. W czasie kilku godzin marszu przejdziecie obok zabytkowego pałacyku Habsburgów, wejdziecie na Soszów Mały, miniecie schronisko PTTK oraz odwiedzicie regionalną karczmę. Zobaczycie wiele miejsc, w których będziecie mogli podziwiać fantastyczne krajobrazy łąk, pól, a także pnących się w oddali gór. Ten szlak zapamiętacie na długo.
To właśnie ta trasa gwarantuje, że odwiedzicie punkt widokowy, z którego zobaczycie malowniczy krajobraz Beskidu Śląskiego.
Dzięki wycieczce na Stożek Wielki, Stożek Mały oraz Cieślar, przy stosunkowo niewielkim wysiłku będziecie mieli okazję podziwienia górskich oraz leśnych krajobrazów, jakie zapierają dech w piersiach. Odwiedzicie również sławną Krzokową Skałę, w której wielu turystów robi krótki postój, aby móc obejrzeć okolicę Wisły. Całość trasy kończy się przy zabytkowym wiadukcie kolejowym.
W czasie pokonywania tej trasy przekonacie się, że okolice Wisły zdecydowanie są jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi.
Podczas wycieczki odwiedzicie między innymi słynne w całym kraju kaskady Białej Wisełki, które jest idealnymi miejscem na zrobienie sobie postoju. To jednak szczyt Baraniej Góry okaże się specjalnym punktem na trasie całej wyprawy. Czeka tam na turystów darmowa wieża widokowa, z której zobaczycie cały okoliczny krajobraz. To sprawi, że szybko zakochacie się w całym Beskidzie Śląskim.
W czasie pokonywania tego szlaku być może będziecie mieli okazję nie tylko zobaczyć okolice Wisły i podziwiać szczyty Beskidu Śląskiego, ale być może zobaczyć Tatry.
Wycieczka na Przełęcz Kubalonkę przez Przełęcz Szarculę wiedzie przez urokliwe okolice i oferuje wiele niezapomnianych widoków. Chwilowe, dość męczące wzniesienia oraz przechadzka przez las zaowocują możliwością odwiedzenia zabytkowego kościoła. Turyści mają również okazję posmakowania tradycyjnych dań w mijanych punktach gastronomicznych.
Aby zobaczyć wiadukt kolejowy z lat 30. ubiegłego wieku, wejść na szczyt Stożka Wielkiego, skąd roztacza się urzekający widok na okolicę, a także na żywo zobaczyć intrygujące skałki na Kiczorach, warto poświęcić kilka godzin marszu. To właśnie dzięki wycieczce rozpoczynającej się na stacji PKP Wisłą Głębce sprawdzicie się w czasie kilku bardziej stromych podejść i przejdziecie po okolicznych górskich grzbietach. Szlak prowadzi do punktów widokowych, z których rozciągają się interesujące pejzaże, jakie na długo zapamiętacie.